Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Profilaktyka jodowa

Profilaktyka jodowa

Zgodnie z wytycznymi zarówno ministerialnymi jak i wojewody łódzkiego Gmina Łask ma zabezpieczone tabletki stabilnego jodku potasu w ilości wystarczającej, by zabezpieczyć potrzeby mieszkańców.

Obecnie nie ma zagrożenia, a działania prowadzone są wyłącznie prewencyjnie. Ewentualne wydawanie tabletek jodku potasu dla ludności uruchomione zostanie dopiero po wystąpieniu rzeczywistego zagrożenia (np. awaria elektrowni atomowej w Ukrainie na skutek działań wojennych) i wprowadzeniu działań interwencyjnych.  

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego, kto będzie tego potrzebował.

W przypadku wystąpienia zagrożenia po tabletki należy udać się do wyznaczonych punktów. Dla rejonu Kolumna obejmującego dzielnicę Kolumna i sołectwo Wronowice są to:

  • Przychodnia Rejonowa nr 2 Plac Szarych Szeregów 8 – punkt ogólnodostępny
  • Przedszkole Publiczne nr 4 w Łasku, ul. Łączna 1 – punkt dla dzieci, rodziców, personelu
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Łasku – Kolumnie, ul. Toruńska 1 -– punkt dla dzieci, rodziców, personelu

 

Szczegółowe informacje dotyczące przyjmowania tabletek zawiera broszura informacyjna. Zawarte w niej zostały m.in. zasady dawkowania, czas podania leku oraz przeciwwskazania medyczne. Broszura znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz wywieszona jest na drzwiach w przedsionku szkoły. Zgodnie z rekomendacjami Ministra Zdrowia profilaktyką jodową objęte zostaną wszystkie osoby do 60 roku życia, a w szczególności dzieci.

 

Data dodania: 2022-11-28 16:49:27
Data edycji: 2022-11-28 17:32:15
Ilość wyświetleń: 268

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
a której nikt nikomu nie może odebrać”

Ignacy Jan Paderewski

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej