Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sukcesy 2017/2018

Tytuł laureata na etapie centralnym w Warszawie „Losów żołnierza i dzieje oręża polskiego” dla Marcela Witusika, ucznia SP nr 4 w Łasku- Kolumnie.

Dla szkoły czerwiec to tradycyjnie czas podsumowań i ocen pracy uczniów. To miesiąc, który przyniósł nam wiele powodów do zadowolenia z wyników i osiągnięć wychowanków. W tym roku mieliśmy jeszcze jedną okazję do dumy, uczeń z Kolumny- Marcel Witusik z klasy VIb wywalczył awans do etapu centralnego w ogólnopolskim konkursie historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W wieloetapowych zmaganiach konkursowych, trwających od października ubiegłego roku, wzięło udział ok. 14 tys. uczniów z całej Polski. Marcel nie miał łatwego zadania, prawo udziału w zawodach centralnych przysługiwało dwójce laureatów z najlepszymi wynikami. W drodze do Warszawy musiał pokonać 34 zawodników ze szkół podstawowych całego województwa łódzkiego. Nasz zdolny szóstoklasista znalazł się w gronie 40 uczniów zaproszonych na finały konkursu do stolicy, które zostały zaplanowane w dniach 7-9 czerwca 2018 roku.

 

I tak nasz uczeń przez trzy dni zmagał się dzielnie z zadaniami, które w znacznym stopniu wykraczały poza podstawę programową. Pięć konkurencji konkursowych obejmowały : eksponat muzealny, geografię militarna, broń i barwę, historię oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film) oraz zabytki i obiekty historyczne. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z historii Polski w latach 1887–1922, jak również wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

 

Tematyka tegorocznej edycji konkursu doskonale wpisała się w ideę „Roku dla Niepodległej”. W trakcie trwania konkursu uczniowie nie tylko rywalizowali między sobą, ale również wspólnie złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a także mieli okazję zwiedzić Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, jak również 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim i bazę 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim.

 

Marcel Witusik finalnie zajął XI miejsce i otrzymał tytuł laureata etapu centralnego, dodatkowo uczeń w przyszłości może liczyć na dodatkowe punkty w procedurze rekrutacji do szkół średnich.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów odbyło się w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Wśród gości obecni byli m.in. Maciej Kopeć - podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Jarosław Zaroń - Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, płk w st. spocz. Bronisław Maciaszczyk pseud. "Józef" - Prezes Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich. Uroczystość uświetnił występ chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

Cieszymy się z tegorocznego sukcesu Marcela i czekamy na Jego następne starty w konkursach.

Dorota Janiszewska- nauczyciel historii w ZSO w Łasku - Kolumnie

 

16 listopada 2017r. obchodzony był na terenie powiatu łaskiego Światowy Dzień Rzucania Palenia, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu brali udział w konkursie na najlepszą sałatkę/surówkę oraz najciekawsze hasło antytytoniowe pt. „Papierosów nie palimy, bo wolimy witaminy”.

Osiągnięcia sportowe:

  • Mistrzowie Powiatu Łaskiego w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych.

 

NASZA PODSTAWÓWKA II W POWIECIE

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego

Uczniowie klas VI SP w Kolumnie wzięli udział w XI edycji konkursów dotyczących osoby św. Franciszka z Asyżu pt. "Panie, bądź pochwalony przez naszego brata wiatr, przez powietrze i obłoki, przez pogodę i wszelkie zmiany czasu, którymi karmisz swoje stworzenia" (fragment Pieśni Słonecznej św. Franciszka).
w konkursie literackim (klasy IV - VI)
Kategoria poezja:
- II miejsce zajęła Julia Prusisz z klasy VI a,

Kategoria modlitwa:
- II miejsce zajęła Laura Banaszczyk z klasy VI b.

 

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 83 w Łodzi, Parafia Matki Bożej Anielskiej w Łodzi i Rada Osiedla Chojny - Dąbrowa.

W czwartek 9 lutego  męska drużyna piłki siatkowej uczniów szkoły podstawowej zajęłą II miejsce w powiecie w Zawodach Szkół Podstawowych. Gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli.

 

W dniu 5 grudnia, w Łaskim Domu Kultury w Łasku rozstrzygnięto konkurs "Ludzie listy piszą".

Finalistami z naszego ZSO zostali:
Pola Janusz z klasy IV b - I miejsce w kategorii klas III-IV SP,
Iga Salamaga z klasy II b gimnazjum - III miejsce w kategorii klas I-III gimnazjum,
Jakub Jurek z klasy V b,
Olga Bińkowska z klasy VI b,
Julia Wysz z klasy III b gimnazjum,
Julia Antonowicz z klasy I a gimnazjum,
Hanna Wierzbicka z klasy III SP.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym: pani Wioli Ruszczyńskiej i pani Barbarze Szczepaniak.

 

CZY ZNASZ TYCH BOHATERÓW BAJEK?

W dniu 8 listopada 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łasku odbył się międzypowiatowy turniej czytelniczy pt. „Czy znasz tych bohaterów bajek?”. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada. Celem konkursu było: rozbudzenie czytelniczych zainteresowań przedszkolaków, doskonalenie umiejętności zapamiętywania faktów, rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Konkurs adresowany był do dzieci 6 - letnich ze szkół podstawowych i przedszkoli. W konkursie wzięło udział dziesięć 3-osobowych drużyn, reprezentujących szkoły i przedszkola z powiatu łaskiego i zelowskiego.
Reprezentanci naszej szkoły, w składzie : Michał Fortecki, Piotr Wiśniak, Martyna Wróbel zajęli III miejsce w konkursie, otrzymali dyplom i nagrody książkowe.

 

5 listopada odbył się w Dobroniu etap dekanalny Konkursu Wiedzy Religijnej "Chrzest Polski i łaska sakramentu"Marcel Witusik z kl. 5 b Szkoły Podstawowej w Kolumnie zajął w nim I miejsce!!!! (W etapie szkolnym wzięło udział 8 uczniów). Uczniów do konkursu przygotowała siostra Jadwiga z panem Karolem Jabłońskim.
Gratulujemy!!!

Data dodania: 2020-09-23 18:35:23
Data edycji: 2022-11-09 21:01:33
Ilość wyświetleń: 1031

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
a której nikt nikomu nie może odebrać”

Ignacy Jan Paderewski

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej