Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Projekt - Protokół: Brokuł (Olimpiada Zwolnieni z teorii 2022/2023)

Projekt - Protokół: Brokuł (Olimpiada Zwolnieni z teorii 2022/2023)

Protokół: Brokuł jest projektem społecznym realizowanym w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii przez grupę trzecioklasistów z naszego liceum chcących podnieść świadomości dzieci i młodzieży na temat ich zdrowego stylu życia oraz zwierzaków domowych. W skład projektowy wchodzi: Kacper Łukaszewski, Paulina Korona, Przemysław Ruszczyński, Malwina Jędrysiak, Nicola Federkiewicz oraz Otylia Lipowska.

Poprzez obserwacje, które później potwierdziły badania naukowe, grupa Protokół: Brokuł zauważyła u swoich rówieśników głęboki problem małej ilości rzetelnej wiedzy na temat jedzenia lub ćwiczeń. Według informacji ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez Instytut Żywności i Żywienia wśród uczniów problem nadmiernej masy ciała dotyczy co piątej osoby. Takie dane wywołały u nich chęć zmian. Jako osoby młode często spotykają się z toksyczną kulturą sportu i dietetyki. Mówi się, że aby schudnąć trzeba jeść tylko dane rzeczy lub jest się zdrowym tylko wtedy kiedy ćwiczy się 3 godziny dziennie. Jest to całkowita nieprawda! Dlatego projektem Protokół: Brokuł chcą pokazywać Wam rzetelne i zweryfikowane fakty na temat zdrowego trybu życia oraz że, nie musi być to takie trudne.

Protokół: Brokuł jednak nie zajmuje się tylko zdrowiem ludzi, podejmuje on również często pomijana przez społeczeństwo tematykę zwierząt domowych. Badania wykazały, że ponad 59% pupili jest otyłych, a takie zwierzęta żyją niestety nawet o 2 lata krócej. Coraz częściej na ulicach lub w domach naszych bliskich widzi się otyłe zwierzęta. Pojawia się przekonanie wśród ludzi, że „pulchne" lub „okrąglutkie" zwierzaki są urocze. Co gorsza, zwierzęta są karmione słodyczami lub nadmierną ilością „ludzkiego jedzenia". To, że zwierzaki zjedzą dany im cukierek lub ciasteczko, nie oznacza, że jest to dla nich zdrowe. Dzięki infografikom chcą w prosty sposób pokazać jak dbać o naszych czworonożnych przyjaciół.

Na terenie naszej gminy chcą oni przeprowadzić warsztaty z uczniami szkół podstawowych oraz szkół średnich. Przeprowadzili oni już kiermasz zdrowej żywności, w celu zebrania funduszy na kontynuowanie swojego projektu i aby zrealizować cel edukacyjny, by pokazać dzieciom ze Szkoły Podstawowej, że to, co jest zdrowe, może być też dobre. Działają również w mediach społecznościowych, gdzie regularnie, publikują treści. Oprócz infografik, na ich profilach społecznościowych pokazują się humorystyczne zdjęcia oraz przepisy na proste i zdrowe posiłki.

Linki do profili na mediach społecznościowych:

Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100087569637522

Instagram https://www.instagram.com/protokol_brokul/

Data dodania: 2023-02-08 18:40:35
Data edycji: 2023-02-08 18:45:28
Ilość wyświetleń: 134

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
a której nikt nikomu nie może odebrać”

Ignacy Jan Paderewski

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej