Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Liceum w Kolumnie ma swojego przedstawiciela w PMRP!!!

Liceum w Kolumnie ma swojego przedstawiciela w PMRP!!!
Liceum w Kolumnie ma swojego przedstawiciela w PMRP!!!
Miło nam poinformować, że Igor Jędrzejczak – uczeń klasy II naszego liceum został posłem Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej.Jest to parlament działający na zasadach Sejmu RP skupiający polityków młodzieżowych z całej Polski, którzy pracują nad uchwałami dotyczącymi ważnych spraw w naszym kraju.
Do Parlamentu Młodych RP - zostaje wybranych około 100 posłów. Posiedzenia odbywają się w Warszawie, ale z powodu pandemii pierwsza sesja (1-2 czerwca 2021r.) nowo powołanego PMRP odbędzie się online. Posłowie należą do klubów i kół parlamentarnych lub są niezrzeszeni.
Na chwilę obecną zaplanowano dwa posiedzenia: w czerwcu i listopadzie. Na najbliższym posiedzeniu będą omawiane uchwały dotyczące edukacji w Polsce zaproponowane przez posłów, a dokładnie przez kluby parlamentarne
Tematyka pracy PMRP:
obrady CZERWCOWE "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. O systemie oświaty i szkolnictwa wyższego w Polsce"
obrady LISTOPADOWE "Polska - wspólnota małych ojczyzn. Aktywność lokalna i polityka samorządowa z perspektywy młodego pokolenia"
 
GRATULUJEMY!!!
Data dodania: 2021-05-30 14:57:56
Data edycji: 2021-06-08 05:58:55
Ilość wyświetleń: 452

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
a której nikt nikomu nie może odebrać”

Ignacy Jan Paderewski

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej