Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ferie z książką

Ferie z książką

Zbliżają się ferie zimowe! To idealny czas na nadrobienie zaległości książkowych. Wolność od codziennych obowiązków sprawia, że z większą łatwością możemy poświęcić uwagę literaturze. Zapraszam wszystkich, młodszych i starszych do wypożyczania książek na ferie! Jeśli nie macie pomysłu od czego zacząć,  nadciągam z pomocą.

Oto kilka propozycji:

 

,,Bolek i Lolek  genialni detektywi” Bolek i Lolek zakładają biuro śledcze, mając ambitny plan rozwiązywać nierozwiązywalne zagadki. Wieszają ogłoszenie na płocie przed sklepem i szybko znajdują klientów i zlecenia – a to odnalezienie zagubionego kota, a to mydła. W końcu trafia w ich ręce mapa ukrytego skarbu i zaczyna być naprawdę gorąco.

Cykl „Percy Jackson i Bogowie olimpijscy” opiera się na pomyśle autorstwa pisarza Ricka Riordana. Do znanego wszystkim z lekcji o mitologii panteonu świata bogów greckich amerykański pisarz wprowadził Percy’ego Jacksona – zwykłego chłopaka, wychowywanego przez samotną matkę. Zwykłego tylko na pozór, gdyż okazuje się, że Percy jest półbogiem, a jego ojcem jest Posejdon, władca mórz. „Percy Jackson i Bogowie olimpijscy” to nie tylko porywająca przygoda, ale również lekcja mitologii. A także odpowiedź na pytanie: co by było, gdyby bogowie olimpijscy żyli wśród nas?

„Baśniobór” Brandona Mulla. (5 tomów) bohaterami  są Kendra i Seth, którzy zostali wysłani na dwa tygodnie do dziadka. Okazuje się, że staruszek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. Młodzi bohaterowie ignorując przestrogi i zakazy seniora rodu, uwalniają groźne i niebezpieczne siły, którym muszą stawić czoła.

„Dziennik cwaniaczka”, adresowany do nastolatków, ale równie chętnie czytany i przez trochę młodszych, to seria opisująca szkolne perypetie gimnazjalisty Grega. Książki Jeffa Kinneya napisane są w formie osobistych pamiętników i wypełnione ilustracyjnymi rysunkami. Chłopiec opowiada głównie o swoich doświadczeniach szkolnych, towarzyskich i rodzinnych. Typowe problemy nastolatków, podane z humorem i dystansem dają do myślenia zarówno młodym czytelnikom, jak i ich rodzicom.

Heartland to wtulone pomiędzy wzgórza Wirginii schronisko dla koni, ale i coś więcej. To niezwykłe miejsce, gdzie przerażone i dotychczas źle traktowane zwierzęta uczą się od nowa ufać ludziom. Amy odziedziczyła po mamie talent - umiejętność słuchania koni i rozumienia ich potrzeb. Tragiczny wypadek burzy spokojne życie Amy. Teraz musi trzymać się tego, czego nauczyła ją mama - wiary, że w Heartlandzie mogą zdarzać się cuda.

Trylogia Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet; Dziewczyna, która igrała z ogniem; Zamek z piasku, który runął. Pewnego wrześniowego dnia 1966 roku w niejasnych okolicznościach znika bez śladu 16-letnia Harriet Vanger, członkini bogatej i wpływowej rodziny przedsiębiorców. 40 lat później dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist otrzymuje zlecenie wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy. Zgłębiając historię rodziny Vangerów Mikael stopniowo odkrywa coraz bardziej szokujące fakty.

,,Niebezpieczne kłamstwa" to historia dziewczyny pochodzącej z Filadelfii, która stała się świadkiem zabójstwa. Z powodu obawy o życie jest zmuszona do zmiany swego imienia, nazwiska, a także miejsca zamieszkania. Thunder Basin, mieścina w Nebrasce, ma być nowym domem głównej bohaterki. Czy jednak będzie ona potrafiła odnaleźć się na przysłowiowym "końcu świata?"

To tylko niektóre propozycje . W bibliotece szkolnej jest sporo nowych, ciekawych książek.

Nie zastanawiaj się dłużej i… wypożycz książkę na ferie! 

Zapraszam!

Anna Ozga - bibliotekarz

 

Data dodania: 2022-02-02 07:16:48
Data edycji: 2022-03-09 20:51:51
Ilość wyświetleń: 111

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
a której nikt nikomu nie może odebrać”

Ignacy Jan Paderewski

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej