Uczniowie klas VI SP w Kolumnie wzięli udział w XI edycji konkursów dotyczących osoby św. Franciszka z Asyżu pt. "Panie, bądź pochwalony przez naszego brata wiatr, przez powietrze i obłoki, przez pogodę i wszelkie zmiany czasu, którymi karmisz swoje stworzenia" (fragment Pieśni Słonecznej św. Franciszka).
w konkursie literackim (klasy IV - VI)
Kategoria poezja:
- II miejsce zajęła Julia Prusisz z klasy VI a,

KAT1
Kategoria modlitwa:
- II miejsce zajęła Laura Banaszczyk z klasy VI b.

kAT2

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 83 w Łodzi, Parafia Matki Bożej Anielskiej w Łodzi i Rada Osiedla Chojny - Dąbrowa.

W czwartek 9 lutego  męska drużyna piłki siatkowej uczniów szkoły podstawowej zajęłą II miejsce w powiecie w Zawodach Szkół Podstawowych. Gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli.

IIsiatka

 

 

W dniu 5 grudnia, w Łaskim Domu Kultury w Łasku rozstrzygnięto konkurs "Ludzie listy piszą".

Finalistami z naszego ZSO zostali:
Pola Janusz z klasy IV b - I miejsce w kategorii klas III-IV SP,
Iga Salamaga z klasy II b gimnazjum - III miejsce w kategorii klas I-III gimnazjum,
Jakub Jurek z klasy V b,
Olga Bińkowska z klasy VI b,
Julia Wysz z klasy III b gimnazjum,
Julia Antonowicz z klasy I a gimnazjum,
Hanna Wierzbicka z klasy III SP.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym: pani Wioli Ruszczyńskiej i pani Barbarze Szczepaniak.

Listy
CZY ZNASZ TYCH BOHATERÓW BAJEK?

W dniu 8 listopada 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łasku odbył się międzypowiatowy turniej czytelniczy pt. „Czy znasz tych bohaterów bajek?”. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada. Celem konkursu było: rozbudzenie czytelniczych zainteresowań przedszkolaków, doskonalenie umiejętności zapamiętywania faktów, rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Konkurs adresowany był do dzieci 6 - letnich ze szkół podstawowych i przedszkoli. W konkursie wzięło udział dziesięć 3-osobowych drużyn, reprezentujących szkoły i przedszkola z powiatu łaskiego i zelowskiego.
Reprezentanci naszej szkoły, w składzie : Michał Fortecki, Piotr Wiśniak, Martyna Wróbel zajęli III miejsce w konkursie, otrzymali dyplom i nagrody książkowe.

czyt1

5 listopada odbył się w Dobroniu etap dekanalny Konkursu Wiedzy Religijnej "Chrzest Polski i łaska sakramentu". Marcel Witusik z kl. 5 b Szkoły Podstawowej w Kolumnie zajął w nim I miejsce!!!! (W etapie szkolnym wzięło udział 8 uczniów). Uczniów do konkursu przygotowała siostra Jadwiga z panem Karolem Jabłońskim.
Gratulujemy!!!

teologicznie

Osiągnięcia 2016/2017

Osiągnięcia sportowe:

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2016/2017

CHŁOPCY

Osiągnięcia 2015/2016

Osiągnięcia sportowe:

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2015/2016

CHŁOPCY

II MIEJSCE – SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - POWIAT

V MIEJSCE - SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – REJON

V MIEJSCE - INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

II MIEJSCE – SZTAFETY PŁYWACKIE – POWIAT

V MIEJSCE – SZTAFETY PŁYWACKIE – REJON

III MIEJSCE – SZACHY POWIAT

I MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA – POWIAT

V MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA REJON

DZIEWCZĘTA

III MIEJSCE – SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - POWIAT

IV MIEJSCE - INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

II MIEJSCE – SZTAFETY PŁYWACKIE – POWIAT

III MIEJSCE – SZTAFETY PŁYWACKIE – REJON

III MIEJSCE – SZACHY POWIAT

II MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA – POWIAT

  • Michał Nowakowski z klasy Vb - I miejsce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Powiatu Łaskiego
    w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców
  • Paulina Żyła z klasy VIa - III miejsce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Powiatu Łaskiego
    w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt

nowakowskipaulina

Osiągnięcia 2014/2015

Szkoła Podstawowa nr 4 w ZSO w Łasku - Kolumnie otrzymała certyfikat LEPSZA SZKOŁA. Koordynatorem projektu była Pani Eugenia Kaczmarek

Osiągnięcia 2013/2014

Osiągnięcia przedmiotowe:

  • Awans do etapu rejonowego konkursu historycznego "Losy żołnierza polskiego i dzieje oręża polskiego"

    wywalczyły: Maja Kowalska z klasy VIa oraz Jakub Leśniak z klasy Va (miejsca w pierwszej piątce)
  • Kamila Sobczak z klasy IVa - wyróżnienie
    w Ogólnoposkim Konkursie Plastycznym "W harmonii z przyrodą"

Osiągnięcia sportowe:

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2013/2014

  • II miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców
  • II miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  • III miejsce w MIstrzostwach Powiatu Łaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Sztafet Pływackich w kategorii dziewcząt
    (Łask, 05.11.2013r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Sztafet Pływackich w kategorii chłopców
    (Łask, 05.11.2013r.)
  • III miejsce w Finale Międzypowiatowych IMS Sztafet Pływackich w kategorii dziewcząt
    (Sieradz, 13.11.2013r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Piłce Ręcznej w kategorii chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Szachach (Okup, 05.02.2014r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w konkursie "5 Milionów" (Łask, 28.02.2014r.)
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Sztafet Pływackich w Mini siatkówce "4"w kategorii dziewcząt (Łask, 21.03.2014r.)


Sukcesy w 2012/2013

 

Julia Wojtaszek zajęła I miejsce w IIMiędzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej dla Szkół Podstawowych

W  finale XIX konkursu savoir – vivre pn. „Obycie umila życie”, który odbył się na sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury w Łasku

zwyciężyła nasza szkoła.

 Monika Leśniak zdobyła I miejsce w II międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej

 

Międzyszkolny konkurs ortograficzny III miejsce zajęła Monika Leśniak

Ola Siemieniewska - wyróżnienie

Osiągnięcia sportowe
 

Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła I miejsce w powiecie !!!

Indywidualne biegi przełajowe

žDaria Łydka – I miejsce indywidualnie w powiecie,   II miejsce w województwie

žDawid Gamoń - II miejsce indywidualnie w powiecie

Sztafetowe biegi przełajowe

žDziewczęta – III miejsce drużynowo w powiecie

Pływanie
žDziewczęta – II miejsce drużynowo w powiecie,
žChłopcy - III miejsce drużynowo w powiecie
Piłka siatkowa
Dziewczęta – I miejsce drużynowo w powiecie

Sukcesy w 2011/2012

Drużyna SP w składzie: Paulina Kawczyńska, Kinga Klimczak, Aleksandra Madej, Monika Nowak, Bartosz Nowicki zajęła I miejsce w powiatowym konkursie "Obycie ułatwia życie"

Jakub Leśniak, Izabela Wolska-Brodzińska i Amelia Oleszczak zajęły I miejsce w Gminnym Konkursie o Państwach Unii Europejskiej.

 

Julia Wojtaszek zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej.

 

Kinga Klimczak zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Łaskie bociany"

Monika Nowak zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym SPORT

 

Drużyna SP zdobyła II miejsce w Konkursie o "Puchar 5 milionów"

Koszykówka

- drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce w rejonie i IV w województwie

 

 

Julia Ślązak i Kinga Klimczak zajęły I miejsce w tenisie stołowym

Indywidualne biegi przelajowe

- drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w zawodach powiatowych

- drużyna chłopców zajęła II miejsce

Sztafetowe biegi przełajowe

- druzyna dziewcząt zajęła II miejsce w zawodach powiatowych

- druzyna chłopców zajęła III miejsce w zawodach powiatowych

Sztafety pływackie

- druzyna dziewcząt zajęła II miejsce w zawodach powiatowych

- drużyna chłopców zajęła III miejsce w zawodach powiatowych

 

 

 

 

Sukcesy SP w 2010/2011

W etapie rejonowym konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” -

Mariusz Kozieł zajął II miejsce i przeszedł do etapu regionalnego

Jakub Król, Konrad Janusz – III miejsce

W konkursie „Papierosy rzuć do sałatek wróć” - I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Dominika Lorencka

Angelika Łochowska

Angelika Mrugalska

Osiągnięcia sportowe

Indywidualne biegi przełajowe

•Dziewczęta – III miejsce drużynowo w powiecie

•Chłopcy - II miejsce drużynowo w powiecie

•Wiesiołek Mateusz – III miejsce indywidualnie w powiecie, XI w województwie

Sztafetowe biegi przełajowe

•Dziewczęta – IV miejsce drużynowo w powiecie

•Chłopcy - II miejsce drużynowo w powiecie, III miejsce w rejonie

Pływanie

•Dziewczęta – II miejsce drużynowo w powiecie, IV w rejonie

•Chłopcy - II miejsce drużynowo w powiecie, V w rejonie

Tenis stołowy

•Ślązak Julia, Klimczak Kinga – I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie, II miejsce w województwie

 

osiagniecia sp 2011

 

 

Sukcesy SP w 2009-2010


logo politechnika lodzka logo wfos                    logo bip