Akceptuję pliki cookies.

Uczniowie z Kolumny z wizytą w Danii

W dniach 4-13 czerwca grupa 19 gimnazjalistów i licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łasku – Kolumnie wyjechała na międzyszkolną wymianę młodzieży do Danii. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez swoich duńskich kolegów. Weekend spędzili w rodzinach , w których szybko się zaaklimatyzowali.

W trakcie pobytu codziennie organizowane były wycieczki w celu poznania okolic miasta Hundige. Młodzież polska miała okazję zobaczyć stolicę kraju Kopenhagę wraz
z wolnym Miastem Christianią , zamek Kronborg, znany jako miejsce akcji „ Hamleta” Williama Szekspira oraz gotycką katedrę w Roskilde, miejsce pochówku duńskich monarchów.

Pomimo niezbyt korzystnej pogody największą atrakcją był dzień spędzony
w położonym w centrum Kopenhagi parku rozrywki – Tivoli. Dostarczył on wszystkim niezapomnianych przeżyć.

Podczas całego pobytu uczniowie duńscy sumiennie wypełniali obowiązki gospodarzy. Organizowane były imprezy i spotkania integracyjne. Polska młodzież bardzo zżyła się z goszczącymi ich rodzinami, stąd pożegnanie w porcie było mokre nie tylko
z powodu padającego deszczu. Na przełomie września i października uczniowie z Kolumny oczekują rewizyty swoich duńskich przyjaciół.

 

Koordynator wymiany: Wioletta Saładaj

 

 

 

 


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip