Osiągnięcia 2017/2018

Sukces naszych gimnazjalistek w konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej!

sukces piosenka patriotyczna
Uczennice klasy III B Gimnazjum w ZSO w Łasku - Kolumnie: Sylwia Barabasz, Jagoda Juźwin i Amelia Oleszczak zajęły I miejsce w II Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się 17. XI. 2017r. w Zespole Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie. Uczennice brawurowo wykonały dwie pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Wolność”. Muzycznego wsparcia dziewczynom udzieliła pani Bożena Kluch - nauczycielka muzyki, a opiekunem była pani Wioletta Ruszczyńska.Zwyciężczyniom gratulujemy!

Osiągnięcia 2016/2017

WYRÓZNIENIE dla Antoniny Wróblewskiej

zawodowiec

W piątek, 17 lutego, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu ZAWODOWIEC 2017. Celem Konkursu jest zachęcenie gimnazjalistów, aby – być może po raz pierwszy - spojrzeli na swoją zawodową przyszłość i przedstawili wybrany przez siebie zawód – ten, o którym myślą, marzą, który ich najbardziej fascynuje, inspiruje i być może chcieliby wykonywać go w przyszłości.
Konkurs rozpisany był dla uczniów Gimnazjum w czterech kategoriach: prezentacja multimedialna, plakat, fotografia, opowiadanie.

Uczennica Antonina Wróblewska z naszego gimnazjum za pracę pod tytułem "Tancerz" otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!

zawodowiec1

WYNIKI Szkolnego Konkursu Fotograficznego dla uczniów Gimnazjum w ZSO w Kolumnie
"MAŁE JEST PIĘKNE":

I MIEJSCE - NATALIA KASPRZAK - KLASA III A,
II MIEJSCE - ANTONINA WRÓBLEWSKA - KLASA I B,
III MIEJSCE - WIKTORIA PRUSISZ - KLASA I B,
WYRÓŻNIENIE - WIKTORIA ŚWITAŁA - KLASA I B
WYRÓŻNIENIE - ALEKSANDRA SZCZĘSNA - KLASA I B.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zdjęcia można podziwiać na wystawie na II piętrze.

 

16 grudnia odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK (w Pabianicach). Uczennica klasy II b - Emilia Wolska zajęła II miejsce w kategorii uczniów gimnazjum. Gratulujemy!
Uczennicę przygotowała pani Katarzyna Anna Mielczarek

olimpiadaPCK

 

olimpiadaZSZ

17 listopada odbył się etap szkolny XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, prowadząca - pani Katarzyna Mielczarek.
Do etapu rejonowego zakwalifikowalła się Emilia Wolska z klasy II b gimnazjum.

Osiągnięcia sportowe:

GIMNAZJADA 2016/2017

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

III MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA – POWIAT

Miło nam poinformować, że drużyna chłopców reprezentująca nasze gimnazjum w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w piłce ręcznej zajęła III miejsce.

reczna gim2
Zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców w ramach Gimnazjady 2016/2017 odbyły się 16 listopada na terenie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Dzięki uprzejmości wojska uczniowie mogli rozegrać zawody w kapitalnych warunkach, na pełnowymiarowym boisku do piłki ręcznej.

reczna gim1

Skład drużyny:
1. Baryła Karol
2. Głowacki Dawid
3. Gromadzki Hubert
4. Jagiełło Klaudiusz
5. Leśniak Jakub
6. Mańka HUBERT
7. Nowakowski
8. Pipiak Michał
9. Pruszkowski Marcin
10. Struj Jakub
Opiekun drużyny: Jacek Raczkowski

Osiągnięcia 2015/2016

Osiągnięcia sportowe:

GIMNAZJADA 2015/2016

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - POWIAT

V MIEJSCE - SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – REJON

II MIEJSCE - INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

III MIEJSCE – SZTAFETY PŁYWACKIE – POWIAT

III MIEJSCE – SZACHY POWIAT

I MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA – POWIAT

I MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA - REJON

II MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA - WOJEWÓDZTWO

I MIEJSCE ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW – KOSZYKÓWKA - WOJEWÓDZTWO

CHŁOPCY

III MIEJSCE – SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - POWIAT

I MIEJSCE - INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

III MIEJSCE – SZTAFETY PŁYWACKIE – POWIAT

II MIEJSCE – UNIHOKEJ POWIAT

IV MIEJSCE – SZACHY POWIAT

I MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA – POWIAT

V MIEJSCE – PIŁKA RĘCZNA REJON

  • Daria Łydka z klasy IIIb - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach
    Przełajowych w kategorii dziewcząt
    (Łask, 24.09.2015r.)

  • Sergiusz Chełmik z klasy IIIa - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach
    Przełajowych w kategorii chłopców (Łask, 24.09.2015r.)

dariasergiusz

Osiągnięcia 2014/2015

 

Osiągnięcia sportowe:

W Pabianicach po raz kolejny odbyły się finały wojewódzkie w koszykówce dziewcząt w Orlikowej Lidze Mistrzów. Po raz trzeci z rzędu zwyciężyły nasze koszykarki pokonując drużynę z Gimnazjum nr 3
z Sieradza 20:9, a w meczu finałowym zespół z Gimnazjum Integracyjnego ze Skierniewic 21:18.

Drużyna grała w składzie: Patrycja Kirsz, Patrycja Morawiec, Joanna Wełna, Paulina Dereszczuk, Daria Kowalczyk, Natalia Łacwik, Katarzyna Pęcina, Justyna Rudzka, Julia Wojtaszek, Marika Grzesiak,
Klaudia Paprocka, Martyna Cybert.
Opiekunem i trenerem zespołu jest p. Jarosław Wełna,

GIMNAZJADA 2013/2014

  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Sztafet Pływackich w kategorii chłopców (Łask, 06.11.2014r.)
  • I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Sieradzkiego w  Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
    (Konopnica, 16.10.2014r.)

  • II miejsce w klasyfikacji drużynowej  Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach
    Przełajowych w kategorii dziewcząt
    (Łask, 24.09.2014r.)

  • III miejsce w klasyfikacji drużynowej  Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach
    Przełajowych w kategorii chłopców
    (Łask, 24.09.2014r.)


  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w  Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
    (Łask, 10.09.2014r.)

Osiągnięcia 2013/2014

Uczeń klasy Ia - Sergiusz Chełmik został stypendystą

"Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej

Osiągnięcia przedmiotowe:

  • Monika Nowak zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu " Losy żołnierza polskiego"

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

do etapu rejonowego awansowali:

        • Monika Nowak z kl. IIb - historia
        • Szymon Kępa z kl. IIIb - WOS
        • Michalina Szmytka z kl. IIIa i Mariusz Kozieł z kl. IIb - geografia
  • Michalina Szmytka z kl. IIIa - awansowała do II etapu konkursu j. angielskiego
  • II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie z Części Matematyczno-Przyrodniczej organizowanym przez PG2 w Łasku (19.02.2014r.)

Osiągnięcia sportowe:

  • Powołanie do kadry Województwa Łódzkiego juniorek w koszykówce dziewcząt.

    Miło nam poinformować, iż uczennice klas sportowych naszego gimnazjum otrzymały powołanie
    do kadry Województwa Łódzkiego juniorek w koszykówce dziewcząt.

    Nasze województwo reprezentować będą w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
    która odbędzie się w dniach 14.02  - 16.02.2014 r. w Sokołowie Podlaskim.
    Powołanie do kadry głównej otrzymała Patrycja Kirsz, a w rezerwie są Patrycja Morawiec, Martyna Cybert i Daria Kowalczyk.

    Trenerami zawodniczek są: p. Jarosław Wełna, p. Mariola Szymańska oraz p. Marcin Kocięba.


    • kosz1
    • kosz2
    • kosz3
    • kosz4
    • kosz5
    • kosz6
    • kosz7
    • kosz8
    • kosz9

  • I miejsce w finale Orlikowej Ligi Mistrzów w koszykówce dziewcząt (Pabianice, 12.10.2013r.)
  • I miejsce w półfinale Orlikowej Ligi Mistrzów w koszykówce dziewcząt (Łask, 04.10.2013r.)

koszykarki

  • III miejsce w rozgrywkach Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce siatkowej chłopców (Bełchatów 05.10.2013r.)
  • I miejsce w klasyfikacji drużynowej  w turnieju szachowym organizowanym przez PG nr1 (Łask , 16.01.2014r.)

 

GIMNAZJADA 2013/2014

  • I miejsce w klasyfikacji drużynowej  Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  • II miejsce w klasyfikacji drużynowej  Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt wywalczyła Daria Łydka
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Sztafet Pływackich w kategorii dziewcząt (Łask, 05.11.2013r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Sztafet Pływackich w kategorii chłopców (Łask, 05.11.2013r.)
  • III miejsce w finale Międzypowiatowej Gimnazjady Sztafet Pływackich Dziewcząt  (Sieradz 13.11.2013r.)
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt (Buczek, 14.11.2013r.)
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt (Widawa, 21.11.2013r.)
  • III miejsce w województwie w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt -
    brąz wywalczyły: Julia Ślązak i Kinga Klimczak - kl. IIb
  • I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Szachach (Łask, 12.02.2014r.)
  • IV miejsce w Finale Międzypowiatowej Gimnazjady w Szachach (Wieluń, 18.02.2014r.)

 

 




Osiągnięcia 2012/2013

Druzyna koszykarek zajęła I miejsce w finale Gimnazjady 2013

Uczennica klasy IIIa Natalia Grzelak została sypendystą „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej".

Serdecznie gratulujemy!!!

 

W konkursie „Losy żołnierza polskiego” do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Mariusz Kozieł

W konkursach przedmiotowych do etapu rejonowego awansowali:

   fizyka – Leszek Kaczmarek

   WOS – Konrad Pelc

   biologia – Leszek Kaczmarek,

 Konrad Pelc - awansował do etapu wojewódzkiego

 Indywidualne biegi przełajowe

ž Dzi  Dziewczęta - Paulina Dereszczuk – II miejsce w powiecie

ž Ch  Chłopcy -ž Krystian Piotrowski – II miejsce w powiecie

Sztafetowe biegi przełajowe

ž Dzi  Dziewczęta –II miejsce drużynowo w powiecie, V miejsce w finale

ž Chł  Chłopcy - III miejsce drużynowo w powiecie,

Pływanie

ž Dzi  Dziewczęta – I miejsce drużynowo w powiecie,

ž Chł  Chłopcy - III miejsce drużynowo w powiecie

ž Te  Tenis stołowy

Julia Ślązak, Kinga Klimczak – I miejsce w powiecie, III miejsce w rejonie

Osiągnięcia 2011/2012

Uczeń klasy Ia Kamil Kozakowski został sypendystą „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej".

Serdecznie gratulujemy!!!

DSCN2218

 

 Koszykówka

-drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w zawodach rejonowych

Sztafetowe biegi przełajowe

-drużyna dziewcząt zajęła II miejce w zawodach powiatowych

- druzyna chłopców zajęła III miejsce w zawodach powiatowych

Sztafety pływackie

- drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w zawodach powiatowych

- drużyna chłopców zajęła II miejsce z zawodach powiatowych, V miejsce w finale międzypowiatowym

Osiągnięcia 2010/2011

W etapie rejonowym konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

W konkursach przedmiotowych do etapu rejonowego

W konkursie „Papierosy rzuć do sałatek wróć” - reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce

 

W etapie rejonowym konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” -

Jakub Oleszczak - zajął I miejsce i przeszedł do etapu regionalnego

Maciej Ciebiada – II miejsce i przeszedł do etapu regionalnego

Sylwia Kozieł – IX miejsce

 

W konkursach przedmiotowych do etapu rejonowego awansowali:

wiedza o sztuce - Jakub Oleszczak (awans do etapu wojewódzkiego),

historia - Maciej Ciebiada, Jakub Oleszczak

język polski - Monika Kłos, Jakub Oleszczak

geografia - Monika Kłos

 

W konkursie „Papierosy rzuć do sałatek wróć” - reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce

Osiągnięcia sportowe

Indywidualne biegi przełajowe

•Dziewczęta – IV miejsce drużynowo w powiecie

•Klaudia Dregier – IX miejsce w rejonie

•Chłopcy - VI miejsce drużynowo w powiecie

Sztafetowe biegi przełajowe

•Dziewczęta –III miejsce drużynowo w powiecie

•Chłopcy - VI miejsce drużynowo w powiecie,

Pływanie

•Dziewczęta – III miejsce drużynowo w powiecie,

•Chłopcy - II miejsce drużynowo w powiecie, VI w rejonie

 

W dniu 18.09.2010 r. w Bełchatowie zawodnicy sekcji piłki siatkowej w klubie LUKS „Grabia” Kolumna, będący jednocześnie uczniami gimnazjum w ZSO w Łasku-Kolumnie brali udział w finale wojewódzkim Orlikowej Ligii Mistrzów w piłce siatkowej.

 

W zawodach tych zajęliśmy III miejsce.

Do finału awansowaliśmy po wygranym turnieju powiatowym w Łasku oraz zdobyciu II miejsca w mikroregionie w Czarnocinie.

 

Skład drużyny:

Jurowski Adrian

Baranowicz Łukasz

Jagiełło Patryk

Młynarczyk Rafał

Szalewski Krzysztof

Konieczny Jakub

Oleszczak Jakub

Sobierajski Marcin

Opiekun/trener: Jacek Raczkowski

 

Każdy uczestnik otrzymał torbę sportową, piłkę do gry oraz ręcznik, ponadto medale oraz puchar dla całej drużyny.

osiagniecia gim 2011

 

SUKCESY UCZNIÓW w roku szkolnym 2009/2010

 

  1. Międzypowiatowe potyczki matematyczne – Tomasz Chudzik GIIIa

– 1 miejsce – opiekun p. K. Groblewska , Karolina Socha G Ib

 

- wyróżnienie – opiekun – p. Agnieszka Świtalska

 

2. Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny – Tomasz Chudzik GIIIa - laureat – opiekun – p. K. Mielczarek

 

3. Wojewódzki Konkurs Fizyczny – T. Chudzik GIIIa - V miejsce w rejonie – opiekun – P. Henryk Bzowski

4. Powiatowy Konkurs Recytatorski – I miejsce Julia Gardychowska GIIIa , Michał Bernasia i Magda Czaplicka z kl. GIIa wyróżnienie

 

Opiekun – p. Emilia Drozd

 

5. Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego – do rejonu – Karolina Fiszer, Magda Kłos i Kuba Oszczak z G IIa – opiekun p. E. Drozd

 

6. Gminny Konkurs „ Obycie umila życie”- II miejsce dla drużyny w składzie M. Socha, M. Witczak, K. Jurowski – opiekun p. E. Drozd

7.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o bitwie pod Grunwaldem – laureatami zostali: Sylwia Kozieł GIb, Jakub Oleszczak i Maciej Ciebiada GIIa, Michał Wilczyński G III c, Kacper Janiszewski i Karolina Socha G Ib

Opiekunowie – p. A Bełżycka i p. M. Andrzejczak

 

8. Ogólnopolski Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”- Od Cedyni do Orszy. – w etapie wojewódzkim laureatami zostali:

Jakub Oleszczak , Maciej Ciebiada G IIa i Sylwia Kozieł G I a

 Opiekunowie – p. A. Bełżycka i p. M. Andrzejczak

9. Konkurs Przedmiotowy z Historii – w etapie wojewódzkim laureatem został – Jakub Oleszczak G IIa – opiekunowie : p. A. Bełżycka i p. M. Andrzejczak


 

10. Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Katyniu – II miejsce Piotr Micielski L Ia , III miejsce Michał Wilczyński G IIIc, IV miejsce Anna Buss L Ia – opiekun p. M Andrzejczak


logo politechnika lodzka logo wfos                    logo bip