Akceptuję pliki cookies.

Dnia 4.04.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej dla klas III - ,,Polska w Unii Europejskiej”. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej. Eliminacje w naszej szkole wyłoniły trzech reprezentantów: Jakuba Leśniaka, Amelię Oleszczak i Izabelę Wolską – Brodzińską, którzy byli przygotowywani na kółku europejskim przez p. A. Ozgę.

Uczestnicy przyporządkowywali flagi do wybranych państw należących do UE, rozpoznawali znanych Polaków i budowle położone na terenie naszego kraju. Nazywali potrawy i przysmaki pochodzące z różnych regionów Polski i stroje regionalne oraz wskazywali nazwy miast i rzek na terenie naszego kraju. Uczniowie z naszej szkoły świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami. Na sześć szkół biorących udział w konkursie wywalczyli I miejsce.

k1


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip