Akceptuję pliki cookies.

W dniu 23 stycznia 2012r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. I.J. Paderewskiego w Kolumnie odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały nauczycielki p. Anna Rybczyńska i p. Anna Niewiadomska wraz z Ośrodkiem Kultury, działającym w tej szkole.

Akademia rozpoczęła się pokazem multimedialnym przedstawiającym wzruszające zdjęcia babć i dziadków ze swoimi wnukami, po którym wystąpił chór emerytów „Echo Leśne” pod kierownictwem p. Mariana Strzelczyka prezentując trzy bardzo radosne i optymistyczne utwory . Następnie  uczniowie klas trzecich przekazali babciom i dziadkom słowa kilku wierszy.

Drugą część uroczystości rozpoczął wywiad wśród zebranych gości, w którym musieli przypomnieć sobie piosenki jakie śpiewali ich dziadkowie. Jedną z nich był utwór  „Przy kominku” , który  wykonała p. Anna Niewiadomska. Piosenka ta była doskonałym wprowadzeniem w nastrój biesiady familijnej, która była gwoździem programu.

W inscenizacji udział wzięła  wielopokoleniowa rodzina:

prababcia, w rolę której wcieliła się p. Aleksandra Tarnowska,

pradziadek – p. Wojciech Ruszczyński,

babcia – p. Bożena Kaciupska,

dziadek – p. Grzegorz Rosiak,

mama – p. Wioleta Ruszczyńska,

tata – p. Robert Drewnowski,

wnuczęta – uczniowie klasy IIIa i IIIb.

Dowcipne, a czasami sentymentalne teksty przeplatane były piosenkami z czasów dzieciństwa i młodości wszystkich uczestników biesiady. Dzieci doskonale znały  teksty piosenek. Swoim wspaniałym wykonaniem porwały całą salę do wspólnego śpiewania. Zaśpiewały łącznie 25 utworów, m.in.: ”Upływa szybko życie”, „Czerwone jagody”, „My Cyganie”, „Szła dzieweczka”, „ Obozowe tango”, „ Cyt, cyt”, „ Ogniska już dogasa blask”, „Jabłuszko pełne snu”, „Rudy rydz”. Uroku dodawała ciekawa dekoracja  oraz akompaniament na pianinie p. Anny Rybczyńskiej.

Biesiada zakończyła się piosenką „Gdzie się podziały tamte prywatki”, w rytm której jej uczestnicy wspólnie zatańczyli.

            Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Halina Wawrzyniak-Licha przekazując życzenia wszystkim babciom i dziadkom oraz dziękując organizatorom za przygotowanie tej uroczystości.

Po akademii babcie i dziadkowie podchodzili do organizatorów i dyrekcji z podziękowaniami i gratulacjami.

Byli wzruszeni i zachwyceni oraz wdzięczni za to, że mogli się przenieść choć na chwilę do czasów swojej młodości i pośpiewać sobie dawne piosenki.

  Anna Niewiadomska

 

 

 


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip