Akceptuję pliki cookies.

Tegoroczny Bal Studniówkowy odbył się w naszej szkole 7 stycznia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, a starostwo reprezentował wicestarosta Wojciech Sikora.

 Punktualnie o godzinie 20 w szkole zebrali się maturzyści, ich rodzice, a także mieszkańcy Kolumny.  W czasie swojego przemówienia pani dyrektor Halina Wawrzyniak-Licha przypomniała, że dla maturzystów jest to jeden z ostatnich beztroskich wieczorów, gdyż egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, jednak życzyła także, by te kilka godzin stało się czasem dobrej zabawy, którą zapamiętamy do końca życia. Następnie, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie zatańczyli poloneza. Był to przez wszystkich długo oczekiwany moment, poprzedzony wieloma tygodniami prób.  Po zaprezentowaniu swoich tanecznych umiejętności uczniowie mieli okazję podziękować dyrekcji i nauczycielom za cały trud, jaki przez ostatnie 3 lata włożyli w naszą edukację.

Kolejnym punktem programu był poczęstunek, po którym rozpoczęliśmy tańce do białego rana. Wszyscy doskonale się bawili w otoczeniu własnoręcznie przygotowanej przez maturzystów dekoracji o tematyce „Zakątki świata”. Po północy uczestnicy balu zebrali się, by obejrzeć nakręcony przez trzecioklasistów film, na którym zaprezentowane zostały napisane przez nich wcześniej zabawne wiersze i piosenki o nauczycielach. Nie zabrakło również kilku słów o szkole, a także refleksji wychowawców nad czasem spędzonym z podopiecznymi.

Gdy zabawa dobiegła końca nikt nie miał ochoty opuszczać parkietu, wszyscy mają przecież świadomość, że nadszedł czas ciężkiej pracy , by przygotować się do egzaminów. Jestem jednak pewna, że studniówkowa noc pozostanie w naszej pamięci na bardzo długie lata.

Ania Buss


1


4


klasa3a


klasa3b


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip