Akceptuję pliki cookies.

Święto szkoły


Dnia 10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości.

O godzinie 11.00 zgodnie z tradycją rozpoczęła się Msza Święta, podczas której to modliliśmy się w podzięce za odzyskaną przed dziewięćdziesięcioma trzema laty wolność, a ksiądz Piotr podjął w kazaniu kwestię patriotyzmu. Następnie wróciliśmy do szkoły na uroczystą akademię przygotowaną przez licealistów i gimnazjalistów pod okiem nauczycieli historii – pani Doroty Janiszewskiej i pana Michała Andrzejczaka. Głos zabrała także pani dyrektor Halina Wawrzyniak-Licha, wspominając patrona naszej szkoły - Ignacego Jana Paderewskiego, którego to działania miały ogromny wpływ na odrodzenie się niepodległej Polski.
Dla podkreślenia uroczystego charakteru tego dnia, każdy z uczniów przypiął do piersi kotylion, promujący krzewienie radosnego świętowania i nowoczesny patriotyzm.

Ten dzień to wg tradycji Święto Szkoły, dlatego odbyła się także uroczystość ślubowania klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łasku – Kolumnie. Uczniowie uroczyście ślubowali godnie reprezentować Szkołę i spełniać swoje obowiązki, być dobrym uczniem i Polakiem.
W ten sposób zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej naszej Szkoły.


Marta Wojewoda, kl. III A

Obraz 048  Obraz 009


Obchody Święta Niepodległości

11 listopada przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystych obchodach 93 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości  rozpoczęły się w Łasku mszą świętą w kolegiacie.  Następnie na Placu 11 Listopada odbyła się dalsza część obchodów. Po apelu pamięci i salwie honorowej przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

 


 image004

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip