Akceptuję pliki cookies.

8 listopada 2011 r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w ZSO im. I. J. Paderewskiego w Łasku-Kolumnie.

      A wcześniej?

      Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Uczniowie dwóch klas pierwszych poznali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Nad całością przygotowań czuwały wychowawczynie kl. Ia i Ib – Renata Pawlak i Iwona Solecka.

      Wreszcie 8 listopada nadeszła upragniona, długo wyczekiwana chwila. Jej świadkami byli rodzice, dziadkowie, panie dyrektorki, nauczyciele, zaproszeni gości oraz uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci, w odświętnych strojach, w niebieskich biretach na głowach, zaprezentowały swoje umiejętności, prezentując inscenizację „W Krainie Wiedzy”. Przewodnikami po Krainach: Mądrości, Pracowitości, Miłości, Śpiewu i Tańca byli Kot w Butach, Krasnal, Śnieżka, Czerwony Kapturek i Kopciuszek. W wędrówce towarzyszył im Czarnoksiężnik, Księżniczka, Dobra Wróżka i Zła Wróżka.  Aby zostać oficjalnie uczniem klasy pierwszej, dzieci musiały zdobyć symbol każdej krainy. Wymagało to od nich zaprezentowania wielu swoich talentów. Znajomość pisania i liczenia, przepisów drogowych, okazana miłość do Polski, pięknie zaśpiewane piosenki, wspaniale wyrecytowane wiersze, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowody, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Burzę oklasków wywołał polonez w wykonaniu pierwszoklasistów.

      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być godnymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Halina Wawrzyniak-Licha i p. dyrektor Agnieszka Wolska dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiły panie dyrektorki, dotykając ołówkami, jak czarodziejskimi różdżkami, ramion swoich podopiecznych.

      Każdy pierwszak, na pamiątkę tego wydarzenia, otrzymał „Akt pasowania na ucznia” oraz maskotkę sówkę. Pani dyrektor Halina Wawrzyniak-Licha wręczyła przedstawicielom klas „Akt nadania klasy” oraz kronikę, w której będą zapisywane najważniejsze wydarzenia klasowe. Nie zabrakło też niespodzianek od zaproszonych gości. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

      Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami naszej wielkiej, szkolnej rodziny!

image002


image006


image010


image008


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip