Akceptuję pliki cookies.

W dniu 15 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. I.J. Paderewskiego we współpracy z Radą Rodziców oraz Ośrodkiem Kultury filia w Kolumnie odbył się II Profilaktyczny Piknik Rodzinny zorganizowany  pod hasłem "3 Bez" - bez papierosów, bez alkoholu, bez agresji". Klasy wzięły udział w konkursach punktowanych w rankingu klas w zależności od kategorii - kl. 0- III, kl. IV - VI , kl. I - III Gim., kl. I-II LO.  Przez około miesiąc dzieci i młodzież przynosiły plakaty, prezentacje multimedialne, piosenki, wiersze zaczynające się na przykład od słów: "Urodziwa dziewczyna, kiedy palić zaczyna, traci swoje walory i ustają amory..." oraz komiksy zatytułowane : "Narkofighter- super bohater walczący z handlem narkotykami", "Antyniko- superbohater walczący z paleniem tytoniu", "Vitajadzia- obrończyni zdrowego stylu życia".   Podczas imprezy odbyła się prezentacje wierszy i piosenek. Wszystkie prace plastyczne można było obejrzeć podczas wystawy  w stołówce szkolnej. Konkurs rozstrzygnęła gra terenowa przeprowadzona na terenie Kolumny przez harcerzy. Wyniki konkursu:

kl. "0" - nagroda specjalna

kl. I - III

I miejsce - kl. II b
II miejsce - kl. I a
II miejsce - kl. III a

kl. IV - VI

I miejsce - kl. Vb
II miejsce - kl. VI b
III miejsce - kl. V a, IVb  


Zwycięzcy konkursów otrzymali wiele cennych nagród ufundowanych przez UM w Łasku oraz lokalnych przedsiębiorców.

Piknik odbył się na boisku szkolnym na terenie szkoły. Od godziny 11 do 18 dopisywała piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Uczniowie pod opieką wychowawców i z pomocą rodziców przygotowali swoje stoiska na których można było kupić m.in. domowe wypieki, dania z grilla, tosty, chleb ze smalcem, weki, bigos, orzeźwiające, kolorowe napoje. Odbył się m.in. kiermasz książek oraz turniej szachowy. Konkursy dla dzieci przygotowali także strażacy z  OSP Kolumna. Klasy rywalizowały również o tytuł najbardziej usportowionej podczas licznych konkursów sportowych.
Uroczystość uświetniły występy solistów oraz zespołów wokalnych i tanecznych takich jak Crazy Flash, S'crew, P'Kaisor z Ośrodka Kultury.
Dodatkowymi atrakcjami były m.in.  pokaz Sztuk Walk z Łaskiego Bractwa Thratlon, Łódzki Klub Motocyklowy,  pokaz pierwszej pomocy czy też pokaz strongman podczas którego mieszkańcy Kolumny mogli zmierzyć sie w emocjonujących pojedynkach na rękę.  
Nie zabrakło stoisk z zabawkami, cukrową watą, dmuchanym zamkiem oraz wiele innych.


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip