Akceptuję pliki cookies.

UCZNIOWIE KLASY II B Z KOLUMNY NA DRUGIM MIEJSCU W POLSCE

Zespół „Vitaminosy” z kl. II b Szkoły Podstawowej nr 4 w ZSO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku-Kolumnie, pod przewodnictwem wychowawczyni pani Iwony Soleckiej, zajął II miejsce w etapie zimowym Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywnie po Zdrowie”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Akademii Wychowania fizycznego i TVP2. Celem programu jest wykształcenie u dzieci prozdrowotnych nawyków poprzez uczenie się zdrowego odżywiania.

W ramach realizacji zadań etapu zimowego drugoklasiści aktywnie uczestniczyli w 2 zajęciach lekcyjnych: „Co należy jeść, aby być zdrowym?” i „Zbieramy informacje na temat tego, co jemy”. Zaprezentowali przed społecznością szkolną i rodzicami inscenizację wiersza pt. „Na straganie” Jana Brzechwy. Samodzielnie wykonali tematyczne gazetki ścienne: „Jak czytać etykiety?” i plakaty „Najlepsza reklama zdrowych słodyczy”. Starali się promować wiedzę o zdrowym trybie życia wśród kolegów i koleżanek z innych klas, prezentowali swoje prace na korytarzu szkolnym. Wszystkie zadania wykonywali z dużym zaangażowaniem i pasją, pogłębiając swoją wiedzę na temat odżywiania i zdrowego trybu życia.

W realizację zadań programu włączeni są również rodzice dzieci. W ramach Zimowego Forum Zdrowia dla Rodziców odbyło się spotkanie na temat „Jak przekonać dziecko do jedzenie owoców i warzyw?”.

Na realizacją zadań czuwała wychowawczyni, pani Iwona Solecka, która wysyłała raporty wraz z dokumentacją zdjęciową z realizacji każdego zadania.

Teraz uczniowie z zapałem przystąpili do zadań etapu wiosennego. Mają nadzieję, że uda im się powtórzyć sukces z etapu zimowego.

image010

 

image002

 

image008

 


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip