Akceptuję pliki cookies.

SUKCESY NASZYCH LICEALISTÓW

licealiści

  Na zdjęciu znajdują się od lewej: 

Marek Gubiec, Julia Gardychowska, Jakub Oleszczak, Sylwia Kozieł, Maciej Ciebiada, Malwina Wakuła, Michał Wilczyński.

 

W dniach 4 – 6 kwietnia 2013 roku odbyły się w Legnicy Ogólnopolski Finał XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej poświeconej tematyce: Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele. Uczeń klasy IIA Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Łasku – Kolumnie Jakub Oleszczak zdobył tytuł finalisty, na etapie centralnym zajął IV miejsce (po uprzednim zajęciu I miejsca na szczeblu diecezjalnym).
Do olimpiady przygotowywał go katecheta – Ks. Piotr Mieloszyński.
Jakub Oleszczak wziął również udział w tegorocznej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Napisana przez niego praca „O sposobach uzyskiwania efektu groteskowego
w dziele literackim i filmowym” została oceniona pozytywnie przez Komitet Okręgowy w Łodzi i zakwalifikowana do zawodów II stopnia. Eliminacje okręgowe składały się z dwóch części pisemnej i ustnej. W części pierwszej Jakub pisał rozprawkę interpretacyjną oraz rozwiązał test językowy. W części ustnej odpowiadał na pytania komisji sprawdzające wiedzę historycznoliteracką i językową. Wszystkie egzaminy zdał pomyślnie. Opiekunem Jakuba była pani Agnieszka Palinceusz. Warto przypomnieć, że Jakub Oleszczak już w klasie pierwszej liceum zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej XXXVIII Olimpiady Historycznej w Gdańsku.

 

Jesteśmy również bardzo dumni z osiągnięć ucznia klasy IIIB liceum – Marka Gubca, który – przygotowany przez panią Andżelikę Czernuszko – został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, zajmując 8 miejsce spośród 880 uczestników z całego województwa.

 

            Kolejny nasz wychowanek uczeń klasy IIB liceum Maciej Ciebiada jest stypendystą Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. Brał udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Chemicznej pracując pod opieką pani Haliny Wawrzyniak-Lichej. Liczymy, że w kolejnej edycji uzyska tytuł laureata.

 

            Sylwia Kozieł (kl. IB) i Michał Wilczyński (kl. IIIA) jako jedyni uczniowie z powiatu łaskiego, uczestniczyli w etapie ustnym finału eliminacji okręgowych XX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka im. Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali się pod opieką pani Anny Bełżyckiej.

 

            Nasze licealistki Malwina Wakuła i Julia Gardychowska zajęły I i III miejsce w powiatowym konkursie przebiegającym pod hasłem „O HIV wiem wszystko” w związku z obchodami „Światowego dnia walki z HIV i AIDS”. Opiekunem uczennic była pani Monika Roszuk-Brząkała.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip