Akceptuję pliki cookies.

20-lecie liceumMiała to być szkoła niezwykła, odpowiadająca potrzebom uczniów, dająca szerokie możliwości rozwoju, ale i przyjazna każdemu, kto przekracza jej progi – „szkoła z charakterem”.
I takie właśnie jest Liceum Ogólnokształcące w Łasku – Kolumnie, które w tym roku świętuje swoje 20-lecie. Na jubileuszową galę 8 listopada 2013 roku przybyli ci, którzy „mieli odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia”, czyli założyciele szkoły. Wśród nich p. Krystyna Politańska- wieloletni dyrektor liceum w Kolumnie, dziś radna i przewodnicząca komisji  oświaty i kultury, p. Andrzej Owczarek – senator RP, burmistrz Łasku w latach 1990 – 1998, pierwszy nauczyciel historii w naszym liceum.
Uroczystość uświetnili swą obecnością również burmistrz Łasku p. Gabriel Szkudlarek, przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Powiatu, naczelnik wydziału oświaty p. Jadwiga Kurkowska, przedstawiciele kuratorium, wyższych uczelni, dyrektorzy szkół, nauczyciele i inni przyjaciele naszego liceum.
Przybyli goście nie szczędzili słów uznania, podkreślali to, co szczególnie wyróżnia szkołę w Kolumnie: wysoką jakość pracy, życzliwą atmosferę oraz gotowość do realizowania kolejnych projektów służących szkole i środowisku.
Wyjątkowymi gośćmi byli absolwenci naszego liceum. Dziś to ludzie dojrzali, o ciekawych doświadczeniach życiowych i zawodowych. Łączy ich fakt, że wyniesiony ze szkoły system wartości w dużej mierze pomógł im odnaleźć właściwe miejsce w życiu.
To oni byli szczególnymi odbiorcami programu artystycznego, w którym uczniowie LO zaprosili wszystkich gości „w podróż sentymentalną do czasu i miejsc nie tak odległych, jakby się wydawało”. Widzowie przenieśli się do szkolnych lat, gdy – jak nigdy później – mocno przeżywało się duchowe rozterki, pierwszą miłość i prawdziwy bal. Można też było sobie przypomnieć słowa, z biegiem lat nieco zapomniane : „Źeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć, trzeba marzyć.”
Tego dnia  wzruszeniom  i radości nie było końca. Uczucia te towarzyszyły również oglądającym jubileuszową wystawę zdjęć poświęconą absolwentom. W tym miejscu należy podkreślić, że do chwili obecnej liceum w Kolumnie ukończyło 974 uczniów – każdy z nich był bohaterem tej wystawy.
Gwar rozmów już ucichł, zdjęcia wróciły do kronik i albumów, a szkoła znów żyje swoim starym rytmem. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na następne spotkanie podczas kolejnego jubileuszu.


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip