Studniówka 2013

s1

 

s2

 

s3

 

s4

 

s5

 

s6

W piątek 14 marca nasze liceum gościło europoseła Jaceka Saryusza-Wolskiego, który  poprowadził  wykład na temat  bieżącej sytuacji w Europie w kontekście wydarzeń na Ukrainie. 

europose1

europose2

europose3

europose4

 

 

Uczniowie kl. I-III wzięli udział w akcji organizowanej przez drogerię Rossmann, której celem było wyrabianie wśród dzieci nawyku dbania o higienę osobistą.
Koordynatorem akcji była p. Iwona Solecka.
Konkurs „Twój Niezbędnik Higieniczny” skierowany był do najmłodszych uczniów. Zadanie polegało na wykonaniu pracy artystycznej, której motto brzmiało „Czysty, wesoły chodzę do szkoły”.Dzieci chętnie wykonały prace pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Prace wykonane były różnymi technikami, indywidualnie lub grupowo. Nie zabrakło wierszyków, rymowanek i haseł, promujących higieniczny tryb życia.

19 lutego 2014 r. odbyło się podsumowanie akcji. Wszystkie prace, wykonane przez uczniów, zostały umieszczone na specjalnie zorganizowanej wystawie.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej „Higiena osobista”. Przeprowadzony został także quiz. Każda z klas wystawiła 3 swoich reprezentantów,
którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat dbałości o higienę osobistą. W czasie podsumowania wszyscy uczniowie pięknie odśpiewali piosenki, specjalnie przygotowane na tę okazję.
Pani dyrektor, Halina Wawrzyniak-Licha wręczyła drużynom biorącym udział w quizie pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczniowie kl. I-III otrzymali nagrody – zestaw, składający się z mydełka, chusteczek higienicznych, pasty i szczoteczki do zębów, szamponu dla dzieci oraz planu lekcji wraz z zasadami higieny.

Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych nagród.

Zdjęcia wykonała p. Renata Koncewicz-Nowak

  • rosma
  • rosma1
  • rosman4
  • rosman5
  • rosman6
  • rosmn2

"Przyroda wokół nas"
W dniu 21 stycznia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny dla uczniów naszej SP "Przyroda wokół nas". Komisja konkursowa w składzie: p. Maria Witczak, p. Iwona Solecka i p. Renata Pawlak przyznała miejsca w 3 kategoriach.
foto sp
 
Kategoria klas I - III SP:
1 miejsce Sabina Kubiak z kl. II a,
1 miejsce Pola Janusz z kl. III b,
2 miejsce Oliwia Guberska z kl. II a,
3 miejsce Mateusz Dworczak z kl. III b.
 
Kategoria klas IV - VI - zwierzęta:
1 miejsce Kacper Łukaszewski kl. IV a,
1 miejsce Wiktoria Prusisz z kl. VI b,
2 miejsce Kornelia Kamyk z kl. IV a,
3 miejsce Nikola Nowaczyk z kl. IV a,
wyróżnienie Rozalia Jaźwiec kl. IV a.
 
Kategoria klas IV - VI - rośliny:
1 miejsce Rozalia Kubiak kl. V b,
1 miejsce Marcelina Kubiak z kl. VI b,
2 miejsce Nina Owczarek z kl. VI b,
3 miejsce Patrycja Florczak z kl. VI a,
wyróżnienie Kinga Kardas kl. VI a,
wyróżnienie Wiktoria Świtała kl. VI b.

Podkategorie


logo politechnika lodzka logo wfos                    logo bip