Akceptuję pliki cookies.

22 września 2007 rozpoczęła się nasza przygoda w Dannenbergu. Celem tegorocznej wymiany były wspólne obchody Europejskiego Dnia Języków. W niedzielę 23 września – nasz pierwszy dzień spędziliśmy razem z rodzinami niemieckimi, u których zostaliśmy zakwaterowani. Następnego dnia odbyła się wycieczka do Breny. Odwiedziliśmy Universum Science Center gdzie podziwialiśmy trzy ekspozycje: Ziemia, Człowiek i Kosmos. Zwiedziliśmy także Starówkę oraz średniowieczne uliczki dzielnicy rybackiej. Wtorek to kolejny nasz dzień pobytu w Dannenbergu , tym razem spędziliśmy go w szkole. Część z nas przygotowywała prezentacje, inni scenki teatralne, a trzecia grupa projektowała napisy na koszulkach. Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Po południu uczestniczyliśmy w podchodach - aby lepiej poznać Dannenberg i jego mieszkańców.
Podczas naszej wymiany udaliśmy się do Świerzyna (Schwerin), stolicy kraju związkowego Maklenburgii Pomorza Przedniego. Szczególne wrażenie zrobił na nas Zamek nad Jeziorem Świerzyńskim w którym to obraduje dziś Landtag. Czas płynął bardzo szybko zanim się obejrzeliśmy już nadszedł czas pożegnań. Jeszcze tylko zajęcia sportowe: hokej, siatkówka czy piłka nożna i wieczorem oficjalne pożegnanie naszej grupy.
Każdy przywiózł do domu wiele miłych wspomnień. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i przyjaźnie, poznaliśmy nowych ludzi i ich kulturę, obyczaje. Podszkoliliśmy także swój język niemiecki. Teraz czekamy na następny wyjazd!
                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip