Akceptuję pliki cookies.

„Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” .

W czwartek 20 października Publiczne Gimnazjum nr 2 gościło dzieci uczestniczące w powiatowych eliminacjach XI Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. W powiatowych zmaganiach wzięło udział 7 szkół podstawowych powiatu łaskiego.

  • akpolicyjna
  • akpolicyjna1
  • akpolicyjna3
  • akpolicyjna4
  • akpolicyjna5
  • akpolicyjna6

Organizatorem oraz opiekunem merytorycznym zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Łasku. Policjanci zaangażowani w akcję byli również sędziami konkursu.

Pierwszą częścią konkursu był test wiedzy o tym, jak zachować bezpieczeństwo, zarówno w ruchu drogowym, jak i w codziennym życiu. Pytania były skonstruowane tak, aby dzieci mogły łatwo i szybko udzielić odpowiedzi. Drugim etapem konkursu były sportowe zmagania, które polegały na pokonaniu toru przeszkód. Podczas biegu, mali zawodnicy musieli wykazać się szybkością oraz sprawnością fizyczną. Slalom, przewrót w przód, skok przez skrzynię to część przeszkód, które mieli do pokonania reprezentanci szkół.

W konkursie, przewidzianym dla uczniów drugich klas, wzięły udział dwie szkoły podstawowe z Łasku nr 1 i nr 4, i po jednej z Wiewiórczyna, Czestkowa, Marzenina, Kwiatkowic oraz Zalesia.

Uczniowie klasy II c pod okiem p. Natalii Kaciupskiej przygotowali transparent oraz okrzyki i piosenki dopingujące, które miały zagrzewać Zuzię Kowalewską oraz Roberta Łącz,
w zmaganiach teoretycznych oraz sprawnościowych. Nasi uczniowie wyróżniali się strojami oraz pomponami, które zrobiły wrażanie na wszystkich uczestnikach konkursu.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łasku – Kolumnie, dzięki zdolnościom Zuzanny Kowalewskiej oraz Roberta Łącz jak również dzięki dopingowi klasy IIc, zdobyła w tym konkursie drugie miejsce.

Wszystkie dzieci w nagrodę dostały kamizelki odblaskowe, odblaski na rękę oraz soczki. Natomiast Zuzia oraz Robert piękne plecaki oraz dyplomy, oto jeden znich………

akpolicyjna2


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip