Akceptuję pliki cookies.

 Czas ich usłyszeć. Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Głuchych oraz dzień języka migowego.
Z tej okazji został do szkoły zaproszony specjalny gość - Pani Iza Dziurlikowska, która jest osobą niedosłyszącą
i nosi aparat słuchowy. Jest ona mamą dwóch uczennic naszej szkoły. Pani Iza przy pomocy pani Natalii Kaciupskiej,  wychowawczyni klasy IIc, przeprowadziła lekcję pokazową, podczas której dzieci z klas I-III SP mogły bliżej przyjrzeć się życiu osób niesłyszących.  Dzieci obejrzały krótkie filmy o tym jak i gdzie  uczą się osoby niesłyszące,
w jaki sposób można korygować wadę słuchu, dowiedziały się jakie są przyczyny niesłyszenia oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Na wszystkie trudne pytania odpowiadała bardzo dokładnie pani Iza, która przyniosła wiele gadżetów do pokazania na zajęciach. Przydają się one w życiu codziennym osób niesłyszących. Dzieci mogły również nauczyć się podstawowych gestów w języku migowym.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Izie i zapraszamy częściej!!!

  • dzien_osb_guchych1
  • dzien_osb_guchych2
  • dzien_osb_guchych3
  • dzien_osb_guchych4
  • dzien_osb_guchych5
  • dzien_osb_guchych6
  • dzien_osb_guchych7JPG
  • dzien_osb_guchych7a
  • dzien_osob_guchych8

                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip