Akceptuję pliki cookies.

 

Wspaniałego, bezpiecznego i radosnego odpoczywania!!!sonko

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  • Odbiór świadectw dla uczniów, którzy nie kończą szkoły, jest nieobowiązkowy.
  • Wszyscy wchodzą wyznaczonym wejściem, niedopuszczalne jest krzyżowanie się ciągów komunikacyjnych.
  • Osoby, które wchodzą na teren szkoły muszą być zdrowe, nikt w rodzinie nie może być objęty kwarantanną.
  • Zachowujemy dystans 1,5 m .
  • Nauczyciele, rodzice i uczniowie wchodząc do budynku zasłaniają usta i nos, zakładają rękawiczki i dezynfekują ręce
  • Po każdej grupie sale są dezynfekowane i wietrzone (zatem tak należy zorganizować wręczenie, żeby wykonanie tych czynności było możliwe).
  • Rodzice i uczniowie nie gromadzą się również przed szkołą.

Czwartek 25.06.2020 r.

Nowa  sala gimnastyczna – wejście od ulicy Katowickiej

Godzina 16.00  – klasa III a SP

Godzina 17.00 – klasa III b SP

Godzina 18.00 – klasa III c SP

Stara sala gimnastyczna – wejście od boiska 

15.00 – klasa IIa SP

16.00 -  klasa II b SP

17.00 – klasa I a SP

18.00 – klasa Ib SP

Piątek  26.06.2020 r.

Nowa sala gimnastyczna – wejście od ulicy Katowickiej

8.00 – klasa II LO

9.00 – klasa I A LO

10.00 – klasa I B LO

11.00 – klasa I AB NLO

  1. 00 – klasa VIIIa SP

13.00 – klasa  VIIIb  SP

Stara sala gimnastyczna – wejście od boiska

8.00 – klasa VII a SP

9.00 – klasa VII b SP

10.00 – klasa VI a SP

11.00 – klasa VI b SP

12.00 – klasa VI c SP

Główny budynek szkoły – wydanie świadectw w salach lekcyjnych, w podziale klas na dwie grupy – wejście od ulicy Toruńskiej

8.00 – Klasa Va – grupa I

9.00 – klasa Va – grupa II

10.00 – Klasa V b – grupa I

11.00 – Klasa V b – grupa II

12.00 – Klasa V c – grupa I

13.00 – klasa V c – grupa II

14.00 – klasa IV

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dziś uczniowie klasy III naszego liceum otrzymują świadectwa ukończenia szkoły. W zaistniałej sytuacji z zachowaniem szczególnych środków ostrożności dokumenty wręczy Pani dyrektor Halina Wawrzyniak - Licha oraz wychowawca klasy Pani Elżbieta Kowara. Uczniowie przychodzą do szkoły pojedynczo zgodnie z przesłaną im instrukcją w odstępach czasowych. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy, My nauczyciele, młodsi uczniowie  i Oni tegoroczni maturzyści.

Jesteście wyjątkowym rocznikiem z racji trwającej epidemii zostały postawione przed Wami  zarówno wyzwania związane z egzaminem maturalnym, jak i sprawdzian z ludzkiej i obywatelskiej odpowiedzialności. W ostatnich tygodniach swojej szkolnej przygody zdaliście go wzorowo, zostając w domu, podejmując z nami naukę zdalną czy dbając o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi.

Bardzo Wam za to dziękujemy i życzymy powodzenia na maturze!!!

Kilka słów od uczniów klas II

DRODZY MATURZYŚCI!

W tym roku przyszło nam rozstać się w niecodziennych i nieco przykrych warunkach. Przez ostatnie tygodnie nie mijaliśmy się na szkolnym korytarzu i nie rozmawialiśmy twarzą w twarz. Zamiast tego izolowaliśmy się w domach wystraszeni i zmartwieni, utrzymując jedynie kontakt internetowy.


Wy jednak udowodniliście, że nawet tak trudna sytuacja nie stanie Wam na przeszkodzie w spełnianiu swoich celów i marzeń. Uczyliście się do matury i szlifowaliście swoje średnie zdalnie, co wymagało wielkiej motywacji i samozaparcia. Każdy z Was dał z siebie wszystko, o czym świadczą wysokie wyniki w Waszej klasie, o których wieść rozeszła się błyskawicznie.


Przez ostatnie lata zbudowaliśmy między sobą więzi koleżeństwa i współpracy. Szkoda, że nie możemy pożegnać Was osobiście. Mimo wszystko chcemy Wam powiedzieć kilka ostatnich, ciepłych słów.


Przede wszystkim gratulacje - ukończyliście szkołę. Ruszacie w dorosłe życie. Przez ostatnie lata szczególnie ciężko pracowaliście na swoje teraźniejsze wyniki. Gratulujemy nie tylko dumnym zdobywcom świadectw z wyróżnieniem. Słowa uznania należą się każdemu z Was. Gratulujemy Wam bycia dobrymi i serdecznymi, starszymi znajomymi.
Po drugie powodzenia. Powodzenia w dorosłości, która dla Was już się zaczęła. Powodzenia na egzaminach maturalnych – niech Wam pójdą jak najlepiej. Powodzenia na studiach i w późniejszej pracy. A nade wszystko po prostu w życiu, bo żadne sukcesy nie zastąpią szczęścia w codzienności.


Życzymy Wam dalszego rozwoju. Siły w pokonywaniu wszystkich trudności i serdecznych ludzi dookoła. Myślami jesteśmy z Wami i wspieramy Was na każdym kroku

 

Szanowni Rodzice!

        Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID-19. MEN określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyło możliwość oceniania  i klasyfikowania uczniów.

       Praca zdalna odbywa z wykorzystaniem panelu zadania domowe oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym. Nauczyciele prowadzą także na wybranych przedmiotach zajęcia w formie wideokonferencji z całą klasą lub grupą w wymiarze godzin i o porach określonych w przygotowanym planie zajęć tygodniowych. Uczniowie i rodzice są wcześniej poinformowani, które przedmioty i na jakiej platformie internetowej są realizowane w ten sposób.

Plan lekcji oraz realizowany materiał jest dostosowany do możliwości dzieci i warunków prowadzenia nauki w tej formie.
Zorganizowana jest również zdalna pomoc nauczycieli w formie konsultacji dla dzieci i rodziców. Sposób i formę kontaktu należy ustalić z danym nauczycielem. (e-dziennik, e-mail, telefon, komunikator itp.).

W ramach kształcenia na odległość pomoc psychologiczno-pedagogiczną nadal świadczą specjaliści – pedagodzy, psycholog szkolny (w zakładce pedagog szkolny  umieszczono harmonogram konsultacji).

Do przesyłania zadań nauczyciele udostępnili służbowe adresy e-mail.

KOMUNIKAT !

Szanowni Państwo! Drodzy rodzice !

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa oraz wejściem w dniu 31 marca 2020 roku Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

 POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ!

Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób do 18 roku życia bez opieki dorosłego. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Odpowiedzialność dopilnowania przestrzegania tego zakazu ciąży na rodzicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przemieszczające się dzieci i młodzież. Wszelkie zmiany jakie zostały wprowadzone podyktowane są bezpieczeństwem nas wszystkich, dbałością o nasze zdrowie i życie. Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

 


Gratulacje dla naszej stypendystki

Gosia Madej – uczennica klasy maturalnej naszego liceum we wtorek (18 lutego) odebrała z rąk wicewojewody Karola Młynarczyka oraz Grzegorza Wierzchowskigo - łódzkiego kuratora oświaty dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

W bieżącym roku szkolnym stypendium otrzymało 252 najzdolniejszych uczniów z województwa łódzkiego.

 


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip