Akceptuję pliki cookies.

 

11 LISTOPADA

ŚWIĘTO SZKOŁY

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości jest Świętem Szkoły ZSO w Łasku - Kolumnie ze względu na postać patrona szkoły, Ignacego Jana Paderewskiego. Uroczystość miała na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz przypomnienie wybitnego Polaka, z którego czerpiemy inspirację do pracy. Przygotowanie uroczystości zawdzięczamy pracy kilku osób: Choreografia poloneza w wykonaniu klas III SP - p. Małgorzata Archman i p. Renata Pawlak. Opracowanie scenariusza części artystycznej- p.Dorota Janiszewska i Wioletta Ruszczyńska, oprawa muzyczna- p. Bożena Kluch. Przygotowanie dekoracji p.Małgorzata Jadczak. W części artystycznej wzięli udział uczniowie klasy Ia: Antonina Wróblewska, Kornelia Kamyk, Nikodem Nowakowski, Michał Tomassi, Damian Zieliński oraz Iga Salamaga z klasy II LO. Wspomnienia rodzinne o pokoleniu II Rzeczpospolitej udostępniły uczennice- Kaja Kowalska z III LO, Kornelia Kamyk z Ia LO oraz Alicja Hajdukiewicz z VIIa SP

Zapraszamy do obejrzenia pełniejszej fotorelacji na FB  >>>

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I LO

W dniu 8.11.2019r. obchodziliśmy Święto Szkoły połączone ze 101 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to szczególnie ważny dzień dla uczniów czterech klas pierwszych naszego liceum, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami naszej licealnej rodziny. Na uroczystość przybyli m.in.: p. Sylwester Florczak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łasku, p. Grzegorz Rosiak - radny miejski, Kierownik Filii ŁDK-u w Kolumnie oraz Rodzice pierwszoklasistów. Życzymy uczniom, aby w naszej szkole rozwinęli swoje talenty, zdobyli solidne wykształcenie, znaleźli przyjaźń, radość i mieli zawsze miłe wspomnienia.

  • Slubowanie2019_1
  • Slubowanie2019_3
  • Slubowanie2019_4
  • Slubowanie2019_5
  • Slubowanie2019_6
  • Slubowanie2019_7

Zapraszamy do obejrzenia pełniejszej fotorelacji na FB >>>

W dniu 10 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej połączone z otwarciem Ekopracownii "Pod Chmurką" dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Z tej okazji odbyła się uroczysta  akademia, na którą licznie przybyli zaproszeni goście, w tym emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Pani  Elżbieta Ratyńska - specjalista do spraw promocji WFOŚiGW w Łodzi, Pani Jadwiga Kurkowska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łasku, p. Sylwester Florczak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łasku, p. Stanisław Kołodziejski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łasku, p. Grzegorz Rosiak - radny miejski, Kierownik Filii ŁDK-u w Kolumnie, p. Krystyna Politańska - radna miejska, wieloletni dyrektor ZSO, p. Tomasz Piotrowski - Przewodniczący Rady Rodziców ZSO. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i aktorskie, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń. Pierwszoklasiści otrzymali w prezencie donice, nasiona oraz sprzęt ogrodniczy do założenia klasowych miniogródków, które na wiosnę zostaną wystawione do ekopracownii "Leśny Zakątek". Po części artystycznej goście oraz wyznaczeni uczniowie udali się do ekopracownii, aby symbolicznym przecięciem wstęgi dokonać jej otwarcia. Biblioteka szkolna z tej okazji wzbogaciła się o kilka książek o tematyce ekologicznej przekazanych w prezencie od WFOŚiGW w Łodzi.

A takie m.in. laurki i kwiaty otrzymaliśmy od naszych cudownych uczniów


                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip