Akceptuję pliki cookies.

Kolejny wyjazd na Politechnikę Łódzką

W dniu 13.04.2016r. grupa 25 uczniów naszego liceum i starszych klas gimnazjum uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach współpracy szkoły z Politechniką Łódzką. Tym razem gościliśmy w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii. Młodzież wysłuchała wykładu: "Papier: mity i fakty", który poprowadził dla nas dyrektor Instytutu dr hab. inż. Konrad Olejnik. Następnie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z podziałem na grupy, które przeprowadziła dr inż. Agnieszka Wysocka-Robak wraz z studentami Koła Papierników i Koła Poligrafów. Uczniowie czerpali papier, odkrywali tajemnice papieru powlekanego, porównywali "zwykłe" 
i "niezwykłe" odbitki drukowane różnymi metodami. Ostatnim etapem wyjazdu było zwiedzanie Biblioteki Głównej Politechniki Łódzkiej.

Wizytę koordynowała absolwentka naszego liceum (rocznik 2003 - 2006) , obecnie doktorantka Instytutu - mgr inż. Marta Krysztof. Serdecznie dziękujemy!!!

 • Papiernictwo1
 • Papiernictwo2
 • Papiernictwo3
 • Papiernictwo4
 • Papiernictwo5
 • Papiernictwo6
 • Papiernictwo7
 • Papiernictwo8
 • Papiernictwo9
 • Papiernictwo9a
 • Papiernictwo9b
 • Papiernictwo9c
 • Papiernictwo9d
 • Papiernictwo9e
 • Papiernictwo9f
 • Papiernictwo9g
 • Papiernictwo9h
 • Papiernictwo9i
 • Papiernictwo9j
 • Papiernictwo9k
 • Papiernictwo9l
 • Papiernictwo9m
 • Papiernictwo9n
 • Papiernictwo9o

                                                  logo politechnika lodzka    WFOŚiGW w Łodzi   logo bip